goalkeeper logo
>
Login:
Hasło:
załóż nowe konto przypomnienie hasła
 zapamiętaj mnie
menu główne obozy bramkarskie futbolmaniacy artykuły Kącik trenera Sprzęt bramkarski Szkółki bramkarskie

Materiały filmowe z treningiem bramkarskim

Brankářská škola Františka Schmuckera

Autor, znakomity czeski fachowiec František Schmucker to były bramkarz Banika Ostrava i RH Brno, były bramkarz reprezentacji Czechosłowacji. Jako dubler słynnego Viliama Schrojfa uczestniczył w mistrzostwach świata w 1962 roku. Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w 1964 roku. Wydawnictwo jego autorstwa od wielu lat cieszy się wielkim uznaniem na czeskim rynku materiałów szkoleniowych.

Do pobrania: Brankářská škola Františka Schmuckera.pdf

Fotbollens ma lvaktsspel

Płyta autorstwa Matsa Svenssona, Leifa Karlssona wydana przez Szwedzki Związek Piłki Nożnej. Autorzy to cenieni fachowcy w kraju Andreasa Isakssona. Na płycie znajdziemy wszystko co bramakrzowi i trenerom potrzebne do nowatorskiego i atrakcyjnego treningu. Ogrom ćwiczeń i atrakcyjna forma przekazu powodują, że jest to nieodzowna pozycja w videotece każdego, kto chce rozwijać swoją wiedzę na temat bramakrstwa.

Do pobrania: Fotbollens ma lvaktsspel.pdf

Drills for Beginning Goalkeepers

Budowa zaufanie do innych graczy, do samego siebie, rozwój młodych bramkarzy. Te cele
przyświecały autorom tego wydawnictwa. Dziesiątki ćwiczeń dla początkującychi średnio zaawansowanych bramkarzy. Pozycja stała się hitem na rynku wydawniczy materiałów szkoleniowych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Do pobrania: Drills for Beginning Goalkeepers.pdf

GOALKEEPER WARM-UP – z serii Soccer Made in Brazil

Rozgrzewka staje się coraz bardziej istotna w nowoczesnej piłce nożnej. Celem tego DVD jest zaprezentowanie różnych form rozgrzewki bramkarzy, szczególnych funkcji wielu ćwiczeń, ich znaczenia i wpływu na wydajność rozgrzewki. Brazylijski spec od szkolenia bramkarzy Alexandre Maximo w pólgodzinnym  materiale zawarł mnóstwo ciekawych iinnowacyjnych ćwiczeń do wykorzystania w naszym treningu.

Do pobrania: GOALKEEPER WARM-UP.pdf

FUNDAMENTALS OF SOCCER GOALKEEPING

W ciągu ostatnich dziesięcioleci zmieniło się stanowisko i rola bramkarza w futbolu. Golkiper stał się bardzo ważne zarówno w obronie jak i w działaniach ofensywnych. Tym samym trener bramkarzy ma obecnie do opracowania bardziej kompletny system szkolenia swoich podopiecznych. Ta płyta DVD autorstwa Alexandre Maximo mówi o wszystkich ważnych cechach goalkeepingu zawartych w 60-minutowym.

Do pobrania: FUNDAMENTALS OF SOCCER GOALKEEPING.pdf

KEEPER! – SAFEKEEPING - autorstwa Tony Waitersa, znanego amerykańskiego trenera.

Materiał autorstwa Tony Waitersa, znanego i cenionego specjalisty amerykańskiego na 2 DVD pokazuje 10 "podstawowych zasad goalkeepingu" zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych jak i zaawansowanych. Obejmuje prezentacje  światowej klasy
specjalistów sztuki bramkarskiej w celu zilustrowania różnych metod w podnoszeniu kwalifikacji bramkarza. Nieoceniona pozycja dla bramkarzy i ich trenerów.

Do pobrania: KEEPER! – SAFEKEEPING.pdf

OLIVER KAHN - UND DIE LIEBE ZUM FUSSBALL

Niemiecki bramkarz od lat fascynował i wywoływał kontrowersje. Płyta zawiera historię tych fascynacji i kontrowersji. Wywiad - rzeka, mnóstwo fragmentów meczy, genialnych interwencji, wspaniałych parad ale też krzyków i konfliktów, błędów i głupio wpuszczonych bramek. Rozmowa z Kahnem jest tłem do wizualnej podróży przez lata jego występów - od dzieciństwa do dzisiejszych czasów. Materiał jako bonus zawiera fragmentu treningu bramkarskiego Olivera Kahna.

Do pobrania: OLIVER KAHN - UND DIE LIEBE ZUM FUSSBALL.pdf

GOALKEEPER PRE MATCH WARM UPS

Goalkeeper Pre Match Warm Up - materiał dydaktyczny stworzył Bob Warby, właściciel szkółki bramkarskiej w Lincolnshire w Wielkiej Brytanii. Poświęcił go w głównej mierze zagadnieniu rozgrzewki bramkarza przed meczem. Autor jest posiadaczem certyfikatów UEFA, FAW, SFA, FA w zakresie treningu bramkarskiego i szefem Pilgrim Goalkeeper Coaching.

Do pobrania: GOALKEEPER PRE MATCH WARM UPS.pdf

A DEGREE OF GOALKEEPING

Nowoczesne formy nauczania i treningu autorstwa znanych na Wyspach Brytyjskich specjalistów od szkolenia bramkarzy Simona Smitha, trenera bramkarzy Newcastle United (ukształtował tam takich bramkarzy jak Shay Given, Steve Harper, John Karelse czy Tony Caig) oraz Davida Colesa trenera golkiperów Portsmouth i Southampton
Zestawy ćwiczeń zawarte zostały w 90-minutowym materiale video pełnym przykładów ćwiczeń, przykładowych fragmentów treningów. Wszystkie z nich dopieszczone są w każdym detalu związanym z techniką i taktyką gry na tej odpowiedzialnej pozycji. Ciekawym pomysłem jest podzielenie zawartości płyty na dwie części: pierwsza z zasobem ćwiczeń dla bramkarzy i druga zawierająca materiał poświęcony ćwiczeniom dla trenerów bramkarzy.

Do pobrania: A DEGREE OF GOALKEEPING.pdf

KEEPER'S CLASSROOM

Posłuchaj co o programie autorstwa Simona Smitha mówią Shay Given i Steve Harper. Zobacz w jaki sposób Ci bramkarze pracują i doskonalą swoje umiejętności. Nowoczesne formy nauczania i treningu autorstwa znanego na Wyspach Brytyjskich specjalisty od szkolenia bramkarzy zawarte zostały w godzinnym materiale video pełnym przykładów ćwiczeń, przykładowych fragmentów treningów. Wszystkie z nich dopieszczone są w każdym detalu związanym z techniką i taktyką gry na tej odpowiedzialnej pozycji.

Do pobrania: KEEPER'S CLASSROOM.pdf

The Winning Formula - Goalkeeping

Unikalna kombinacja fragmentów meczy, bramkarskich interwencji, grafiki komputerowej i dydaktyki dotyczących specjalistycznego treningu bramkarskiego. Materiał wydany jako piąta część fachowej serii przez angielską federację The Football Association. Mimo kilkunastu lat od wydania jego zawartość nie straciła nic na swej aktualności w metodyce nauczania nowoczesnej piłki nożnej.

Do pobrania: The Winning Formula - Goalkeeping.pdf

BRANKÁR - 1. POLČAS

Trening bramkarza - Alexander Vencel (Słowacja)
Zarchiwizowany na bardzo dobrej jakości płycie materiał szkoleniowy wydany przez Słowacki Związek Piłki Nożnej. Słowackie DVD to zbiór ćwiczeń mających na celu rozwój najważniejszych czynności w grze bramkarza. Autorami wydawnictwa są Alexander Vencel senior i jego syn, Alexander Vencel junior, do niedawna jeszcze strzegący bramki francuskich RC Strasburg i Le Havre AC, były bramkarz reprezentacji Słowacji, wychowanek Slovana Bratysława.

Do pobrania: BRANKÁR - 1 POLCAS.pdf

SFA Goalkeeper – Alan Hodgkinson

Alan Hodgkinson, były bramkarz Sheffield United, pięciokrotny reprezentant Anglii (m.in. na MŚ’58 w Szwecji), szkoleniowiec bramkarzy w Oxford United, obecnie pracujący jako specjalista treningu bramkarskiego w szkockiej federacji piłkarskiej prezentuje swoją metodę pracy. Sposób jaki wypraktykował szkocki fachowiec jest w Szkocji niemal „biblią’ zarówno w pracy z młodymi, początkującymi golkiperami, jak i profesjonalnymi piłkarzami. Materiał zawiera wszystkie wymagania i potrzeby bramkarza w nowoczesnym futbolu.

Do pobrania: SFA Goalkeeper – Alan Hodgkinson.pdf

L’ENTRAÎNEMENT TECHNIQUE DU GARDIEN DE BUT

Francuski trening bramkarza
Najlepszy materiał szkoleniowy dotyczący treningu bramkarza jaki ukazał się w ostatnich latach według koncepcji Joaquima Francisco-Filho i Francka Raviot, trenerów bramkarzy francuskiej federacji piłki nożnej, zrealizowany na obiektach Centre National de Formation et d'Entraînement w Clairefontaine czyli ośrodku przygotowań francuskiej reprezentacji narodowej. Płyta jest oficjalnym wydawnictwem Federartion Francaise de Football.

Do pobrania: L’ENTRAÎNEMENT TECHNIQUE DU GARDIEN DE BUT.pdf

ENTRENAMIENTO DE PORTEROS

Hiszpańska szkoła bramkarzy
Świetny materiał szkoleniowy autorstwa Luisa Llopisa, trenera bramkarzy Realu Madryt, autora mnóstwa publikacji i wydawnictw wizualnych dotyczących szkolenia bramkarzy, jednego z największych autorytetów treningu bramkarskiego w Europie.
Dziesiątki ćwiczeń mających na celu doskonalenie techniki gry bramkarza. Ustawianie się, poruszanie w bramce, walki w powietrzu, zachowań w najtrudniejszych dla bramkarza sytuacjach, wygrywania pojedynków 1 x 1, współpracy z partnerami. Mnóstwo przykładów poświęconych grze nogami, wznawianiu gry, wyrzutom, wykopom.

Do pobrania: ENTRENAMIENTO DE PORTEROS.pdf

APPUIS ET COORDINATION - EXERCISES PRATIQUES

Koordynacja Francuskiego Związku Piłki Nożnej
Wspaniały materiał szkoleniowy według koncepcji Philippe Guilloteau, trenera przygotowania fizycznego francuskiej federacji piłki nożnej, zrealizowany na obiektach Centre National de Formation et d'Entraînement w Clairefontaine czyli ośrodku przygotowań francuskiej reprezentacji narodowej. Płyta jest oficjalnym wydawnictwem Federartion Francaise de Football.
Zilustrowane przykładami z meczy ligi francuskiej i reprezentacji „trójkolorowych” 100 praktycznych ćwiczeń mających na celu doskonalenie koordynacji ruchowej i kształtowanie szybkości piłkarza.

Do pobrania: APPUIS ET COORDINATION - EXERCISES PRATIQUES.pdf

TRENING BRAMKARZA.

Jan Tomaszewski. Luis Gavillet. Toni Schumacher.
Ćwiczenia prowadzone przez Luisa Gavilleta w szwajcarskim ośrodku Vevey - Sports. Ćwiczenia prezentują znani kiedyś szwajcarscy bramkarze Pierre-Yves Remy oraz Mario Malnati.
"Torwarttraining und profile mit Toni Schumacher". 26-minutowy materiał zawierający wskazówki i przykłady ćwiczeń prowadzone przez trenera bramkarzy Rolfa Heringsa z udziałem znakomitego przed laty bramkarza Haralda "Toni" Schumachera.
Trening bramkarzy prowadzony przez Jana Tomaszewskiego z udziałem byłego bramkarza reprezentacji Polski Jarosława Bako.

Do pobrania: TRENING BRAMKARZA. Jan Tomaszewski. Luis Gavillet. Toni Schumacher.pdf

GOALKEEPER TRAINING FOR SPEED, COORDINATION AND STRENGTH

Mario Testi – Szybkość, siła, koordynacja bramkarza
Zarchiwizowany na bardzo dobrej jakości płycie materiał szkoleniowy z Włoch. Autorzy wydawnictwa, Mario Testi i Edo Patregnani włoscy specjaliści od przygotowania fizycznego bardzo dokładnie przyjrzeli się specyfice gry bramkarza w piłce nożnej. Efektem tych działań jest wspaniale opracowana płyta zawierająca 70 przykładów i ćwiczeń w treningu bramkarza obejmująca wszystkie kształtowane zdolności motoryczne.

Do pobrania: GOALKEEPER TRAINING FOR SPEED, COORDINATION AND STRENGTH.pdf

AUF DEM SPRUNG ZUR NR 1. DAS 1 x 1 DES TORWARTTRAININGS.

Trening bramkarza - Jupp Koitka (Niemcy)
Pomysłodawcą i wykonawcą programu szkolenia jest Jupp Koitka, przed laty znakomity niemiecki bramkarz, który 144 razy zagrał w Bundeslidze w barwach HSV Hamburg i Eintrachtu Frankfurt, a także 250 razy na zapleczu pierwszej ligi w Wattenscheid i Alemanii Aachen. 15 razy reprezentował swój kraj, był między innymi w kadrze RFN na mistrzostwa Europy w 1974 roku. Obecnie Koitka pracuje w narodowym związku jako szkoleniowiec bramkarzy.

Do pobrania: AUF DEM SPRUNG ZUR NR 1. DAS 1 x 1 DES TORWARTTRAININGS.pdf

TRÉNINK BRANKÁRE S A. KINSKÝM - PRÁCE DOLNÍCH KONCETIN

Trening bramkarza – czeska szkoła
Autorzy tak piszą o swoim wydawnictwie: Głównym zadaniem bramkarza jest puścić jak najmniej bramek. Nowoczesny futbol stawia przed bramkarzem spore wymagania. Aby im sprostać nie wystarczy talent ale potrzebna jest też ogromna pracowitość. Największej i regularnej pracy wymaga technika chwytu i prawidłowa praca nóg. Ten materiał pokaże całą skalę ćwiczeń, które pomogą osiągnąć znakomitość w tych dziedzinach.
Perfekcyjnie zrealizowany film pokazuje też, że można ćwiczyć z uśmiechem na ustach, że poprzez zabawowe formy ćwiczeń można osiągnąć wspaniałe efekty.

Do pobrania: TRÉNINK BRANKÁRE S A. KINSKÝM - PRÁCE DOLNÍCH KONCETIN.pdf

UTÁNPÓTLÁSKORÚ LABDARÚGÓK FELKÉSZÍTÉSE

Węgierska szkoła bramkarzy
Autorem publikacji jest słynny węgierski szkoleniowiec Bertalan Bicskei, który w swej długiej, ponad czterdziestoletniej karierze pracował w Korei, Szwajcarii, Arabii Saudyjskiej, Chinach i Egipcie. Był selekcjonerem reprezentacji Węgier i Malezji.
Opracowanie na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, zawierające wszelkie elementy istotne w szkoleniu bramkarza. Każdy fragment przedstawiony w bardzo czytelny sposób, zawierający jasną metodykę nauczania. Prawdziwa kopalnia wiedzy dla bramkarzy i ich trenerów.

Do pobrania: UTÁNPÓTLÁSKORÚ LABDARÚGÓK FELKÉSZÍTÉSE.pdf

DER FUßBALLTORWART VIDEO

Frans Hoek
Zarchiwizowany na bardzo dobrej jakości płycie materiał szkoleniowy autorstwa Fransa Hoeka byłego bramkarza FC Volendam, później trenera bramkarzy w tym klubie a także w Ajaxie Amsterdam, FC Barcelona, reprezentacji Holandii a ostatnio także w reprezentacji Polski, jednego z największych w świecie autorytetów w zakresie treningu bramkarskiego.

Do pobrania: DER FUßBALLTORWART VIDEO.pdf

110 EXERCISES FOR CONDITIONING, AGILITY AND BALL CONTROL

Kondycja, zwinność, panowanie nad piłką
110 wzorców dla młodych zawodników, którym przekazywane są założenia Develop a feel
for soccer czyli rozwijania czucia piłki u młodych piłkarzy, płynności ruchu i utrwalenia tych
czynności na określonym, wysokim poziomie.

Do pobrania: 110 EXERCISES FOR CONDITIONING, AGILITY AND BALL CONTROL.pdf

LA TECNICA DEL PORTIERE - IMPARA DAI CAMPIONI

Trening bramkarza w AC Milan
Hit szkoleniowy ukazujący pracę trenerską w AC Milan powstały według idei Michele Ferrarisa. Ogrom ćwiczeń, akcji, schematów i przykładów. Animacja i grafika ilustrujące materiał dają solidną porcję nie tylko wiedzy ale też wrażeń estetycznych. William Vecchi, znakomity włoski specjalista od „portiere” w nowatorski sposób przedstawia trening bramkarza i sposób na doskonalenie jego umiejętności. Jako modele występują znakomici golkiperzy tego klubu: Dida, Christian Abbiati i Valerio Fiori.

Do pobrania: LA TECNICA DEL PORTIERE - IMPARA DAI CAMPIONI.pdf

GOAL 3 – TORWART TRAINING

Niemiecki trening bramkarza
GOAL 3 - Torwart-Training (Lehrvideo des Niedersächsischen Fußballverbandes), jest jedną z kilku części wydawnictw szkoleniowych opublikowanych przez regionalny związek piłkarski Dolnej Saksonii.
Płyta jest swoistym atlasem ćwiczeń przeznaczonych dla bramkarza. Obejmuje w swej treści wszystkie zagadnienia dotyczące szkolenia piłkarza na tej pozycji. Każdy z trzech głównych rozdziałów podzielony jest na szereg kolejnych, poświęconych różnym aspektom treningu w zakresie techniki gry, taktyki i ćwiczeń kondycyjnych.

Do pobrania: GOAL 3 – TORWART TRAINING.pdf

IHR WEG ZUR NR. 1

Trening z Klausem Lindenbergerem
Materiał szkoleniowy firmowany przez Klausa Lindenbergera, znakomitego ongiś bramkarza austriackiego. Zawartość płyty jest swoistym elementarzem dla bramkarza. Mnóstwo różnorodnych ćwiczeñ, przejrzystość i interesująca treść powodują, że jest to pozycja, która bezwzględnie winna znaleźć się w wideotece każdego bramkarza i trenera.

Do pobrania: IHR WEG ZUR NR. 1.pdf

TORWARTSCHULE MIT ANDREAS KÖPKE

Trening z Andreasem Köpke
Materiał szkoleniowy według pomysłu Huberta Mullera w wykonaniu Andreasa Koepke, znakomitego kiedyś golkipera niemieckiego. 65 przykładów ćwiczeñ z dokładnym objaśnieniem i pokazem stanowi praktyczny i nieoceniony materiał dla bramkarza i jego szkoleniowca. Płyta to nie tylko abecadło golkipera ale wręcz jego codzienny podręcznik.

Do pobrania: TORWARTSCHULE MIT ANDREAS KÖPKE.pdf

COACHING ADVANCED GOALKEEPERS

Trening bramkarza - Luca Marchegiani (Włochy)
Kompletny i kompetentny program treningowy dla zaawansowanych bramkarzy, a także dla tych, którzy takimi zaawansowanymi chcą zostać. Profesjonalna w wykonaniu i doskonała w zamyśle baza ćwiczeń i przykładów dla każdego bramkarza. Prezentuje ją Luca Marchegiani, były bramkarz reprezentacji Włoch, między innymi na MŚ’94, wieloletni strażnik bramki Brescia Calcio, Torino, Lazio, Chievo, mistrz kraju, zdobywca pucharu Włoch. A na płycie: zwinność, szybkość, czas reakcji, trening siłowy i kondycyjny a nawet szybkie działanie przy dobitkach, odzyskanie równowagi i zajęcie odpowiedniej pozycji. Dzięki 75 kreatywnym przykładom zawartym w tym materiale każdy bramkarz korzystający z niej podniesie się na wyższy poziom.

Do pobrania: COACHING ADVANCED GOALKEEPERS.pdf

THE SOCCER GOALKEEPER TRAINING MANUAL

Trening bramkarza - Lorenzo di Iorio, Ferreto Ferretti (Włochy)
W nowoczesnym treningu piłki nożnej bramkarz musi mieć zapewnione specjalistyczne jednostki treningowe oparte o nowoczesne metody pracy. Ten materiał zawiera własnie taki, ogromny zasób ponad 100 ćwiczeń mających na celu uatrakcyjnienie zajęć szkoleniowych i udoskonalanie bramkarskich umiejętności. Autorami są Lorenzo Di Iorio, były bramkarz klubów Serie C i trener bramkarzy w takich klubach jak Novellino, Venezia, Napoli a obecnie Bologna oraz Ferretto Ferretti od ponad 20 lat pracujący jako specjalista przygotowania fizycznego w wielu włoskich klubach (Monza, Atalanta, Milan, Venezia, Napoli, Piacenza, Sampdoria). Obecnie koordynator techniczny włoskiego periodyku „Il Nouvo Calcio“.

Do pobrania: THE SOCCER GOALKEEPER TRAINING MANUAL.pdf

TORWARTTRAINING

Maarten Arts
Klasyka materiałów szkoleniowych dotyczących treningu bramkarza autorstwa Martena Artsa, obecnego trenera golkiperów FC Utrecht, w przeszłości pracującego między innymi w NEC Nijmegen oraz klubach w Belgii, Niemczech i USA. Ćwiczenia demonstrują takie tuzy jak słynny niemiecki bramkarz Jens Lehmann, Holender Ronald Waterreus czy Jacky Mathijssen z Belgii. Materiał zawarty na płycie obejmuje 200 ćwiczeń z zakresu profesjonalnego treningu bramkarza piłki nożnej.

Do pobrania: TORWARTTRAINING.pdf

THE ART OF GOALKEEPING

Frans Hoek
Materiał szkoleniowy wydany przez UEFA zawierający analizę gry bramkarza głównie w oparciu o zawodników występujących na tej pozycji czasie mistrzostw Europy w 1996 roku. Całość poparta fachowy komentarzem Fransa Hoeka, byłego bramkarza FC Volendam, później trenera bramkarzy w tym klubie a także w Ajaxie Amsterdam, FC Barcelona, reprezentacji Holandii a ostatnio także w reprezentacji Polski, jednego z największych w świecie autorytetów w zakresie treningu bramkarskiego. Analiza Hoeka uzupełniona jest fragmentami treningów pokazowych prowadzonych przez niego w Ajaxie, w czasie treningów reprezentacji Holandii oraz w szkółce bramkarskiej Hoek Sports, a każdy omawiany dział treningu bramkarskiego zilustrowany jest sytuacjami meczowymi z Euro’96 i interwencjami i zagraniami takich sław jak Andreas Koepke, Bernard Lama, Marco Pascolo, Petr Kouba, Peter Schmeichel, Angelo Peruzzi, David Seaman czy Edwin van der Sar.

Do pobrania: THE ART OF GOALKEEPING.pdf

JEŚLI CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT PŁYT Z MATERIAŁAMI SZKOLENIOWYMI BĄDŹ NABYĆ KTÓRĄŚ Z POWYŻSZYCH POZYCJI NAPISZ: marekdragosz@wp.pl

Opisy płyt stworzone są w formacie dokumentów PDF. Do przeglądania i drukowania dokumentów w formacie PDF potrzebny jest program Adobe Acrobat Reader wersja co najmniej 6.0. Jeżeli dokumenty nie otwierają się należy zainstalować najnowszą wersję programu. Wejdź na http://www.adobe.com/products/acrobat aby pobrać program Acrobat Reader za darmo.

 

Copyright © 2009 by goalkeeper.pl
All rights reserved